İADE ŞARTLARI

 

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

 

Online satış sitemizden satın aldığınız ürününüzü, teslim tarihinden itibaren 15 (on beş ) işgünü içinde fatura çıktınız ile birlikte tarafımıza kargo (YURT İÇİ KARGO) ile iade edebilirsiniz. Teslim tarihinden itibaren 15 günü geçmesi halinde kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.

 

İade koşulları nelerdir?

 

Ürünü tadilat görmemiş, kuru temizleme yapılmamış ,hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve orjinal ambalajı zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız. Kampanya dahilinde ürün almanız halinde aldığınız tüm ürünleri iade etmeniz.

 

İGS ‘ ye iade süreci kaç gün sürer ve iade adımları nelerdir ?

 

Ürünle birlikte tarafınıza ulaştırılmış olan ürün içeriğini gösterir belgelerle birlikte. Yurtiçi Kargo firması ile Yurtiçi Kargo anlaşma kodunu girerek aşağıda yazan ürün iade adresine yollanması. Eğer fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firmanın düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz. Ekiplerimiz tarafından iadesi gerçekleşen ürünün incelenmesi ve rapor çıkarılması.

 

Tarafınıza süreç ve rapor hakkında e-posta / sms / telefon yolu ile ulaşılması ve bilgilendirilme yapılması.

 

Ürün ücretinin hesabınıza aktarılması.

 

Bu süreç ortalama 25 (yirmi beş ) iş günü sürmektedir.

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

 

Ürün İade Adresi:

 

Alıcı Adı:  ESHOP İGS

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No: 181 Giriş Katı

Etimesgut / ANKARA

 

Kargo Firması : Yurtiçi Kargo

Yurtiçi kargo müşteri iade kodu için destek hattını arayabilirsiniz.

 

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

 

Size verilen iade kodu ile anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO`yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 

İGS ‘ ye iade edilen ürün iade şartlarına uygun değilse süreç nedir?

 

Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

 

İGS ‘ den aldığım hangi ürünler iade koşulunu sağlamaz?

 

İç giyim, Smokin Grubu Ürünler , Kişiye Özel Ürünler, Aksesuar Setler ve Tüm Aksesuar grubu ürünlerde, ürünlerin niteliği itibariyle iade yapılamamaktadır.

 

İGS.com.tr üzerindeki kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?

 

İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.

 

İndirim Kodu Kampanyaları Kampanya Koşulları:

 

Kampanya kapsamındaki ürün iadesi durumlarında, indirim tutarı toplam iade bedelinden kesilerek ödeme yapılacaktır. İGS, herhangi bir ön bildirim yapmaksızın kampanyayı iptal etme ve/veya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

İade etme süresi, Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

 

igs.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.